Kíváncsi vagy, kik dolgoznak azért, hogy az 1700 Erdőmentőnk hatékonyan végezhesse munkáját és őrizhesse meg Erdeinket a jövő generációi számára? Egy posztsorozat keretében bemutatjuk az Erdőmentők Alapítvány operatív csapatát!
Tudtad, hogy a Nemzeti Parki Termék Védjegy megálmodója, Kissné Dóczy Emília ma az Erdőmentők Alapítvány génrezervációs vezetője?
Ismerd meg Emíliát, az Erdőmentők Alapítvány egyik meghatározó személyiségét, Beke Andi interjújából!
„Az erdő a második otthonom” – vallja Kissné Dóczy Emília, az Erdőmentők Alapítvány génrezervációs vezetője. Már gyermekkorától fogva tudta, hogy a természetvédelem lesz az élete, ami később nemcsak a hivatása lett, hanem civil önkéntesként is számos természetvédelmi aktivitás kezdeményezője és megálmodója volt.
Ezek után nem is meglepő, hogy szakmai pályafutása során mindig a természetvédelem állt a középpontban. A Nemzeti Parki Termék Védjegy megalkotása mellett, mint az Agrárminisztérium agrár-környezetgazdálkodási referense számos más projektben is részt vett, amelyek hozzájárultak a hazai természeti értékek megőrzéséhez. Húsz évet töltött el az állami természetvédelem hivatalos állományában és kollégáival együtt dolgozta ki a Magas Természeti Értékű Területeken (MTÉT) megvalósuló természetvédelmi célú támogatási rendszert, valamint a Natura 2000 területek ellenőrzéséhez szükséges szakmai anyagokat. Aktívan közreműködött az ÚMVP, VP, KAP agrár-környezetgazdálkodási és Natura 2000 intézkedéseinek természetvédelmi vonatkozású feladatainak megvalósításában is.
Hogy kapcsolódik Emília története az Erdőmentők Alapítványhoz?
„Ahogy mondani szoktam az Erdőben az ösvények néha találkoznak és így kerültem kapcsolatba az Erdőmentők Alapítvánnyal. Az első akció, amin részt vettem, az ócsai láp mentése volt. A mentési területet csónakokkal közelítettük meg, ahol inváziós növényeket távolítottunk el. Az akció hangulata, a szervezettsége, a társaság tenni akarása, hogy az embereknek, akik ott voltak, egyfelé dobbant a szívük, egyszerűen magával ragadott és tudtam, hogy itt a helyem.”
Emília tudásával jelenleg az Alapítvány munkáját segíti a veszélyeztetett fajok és élőhelyek védelme érdekében. Többek között aktívan részt vesz az élőhely- és fajvédelmi programok szervezésében és megvalósításában, továbbá iskolák, óvodák megkeresésére környezeti órákat tart, és aktívan részt vesz a pedagógusok képzésében is.
Kíváncsi vagy, kik állnak még az Erdőmentők mögött? Kövesd a posztsorozatunkat, ne maradj le a további izgalmas történetekről!
Comments are closed